Prokletí měsíce - kapitola první

26. srpna 2013 v 12:00 | Lili Marks |  Prokletí měsíce
Přednastavený článek

Ahojky...
Tak je tu můj první přednastavený článek. Je to první kapitola k mé nové povídce. Kapitol mám napsaných už několik, tak se tu budou díky přednastavení objevovat postupně. Doufám, že se vám bude líbit. :)[zdroj obrázků: google.com + úprava]Vzala jsem kousek papíru a tužku a napsala jsem mámě vzkaz: Jdu ven. Přijdu brzy. S láskou Meg.
Vyšla jsem ven a bodavé horko mě zaskočilo. Bylo strašné horko a já těžce oddychovala, když jsem mířila na moje oblíbené místo. Šla jsem přes les. Byl temný a strašidelný, ale já jsem se nikdy nebála. A proč bych měla? Procházela jsem lesem a pod nohama jsem cítila klacky, které při každém mém kroku se rozlomily. Byl to zvláštní pocit, procházet se sama lesem. Připadala jsem si vždy volná jako nikdy.
Konečně jsem došla na malou mýtinu. Rozhlédla jsem se a uprostřed mýtiny jsem spatřila strom. Můj strom. Už několik let jsem k němu chodívala, hladila jeho kůru, sedala pod ním s knihou. Občas jsem k němu i mluvila. Bylo to uklidňující. Šla jsem tam jako vždy a posadila jsem se pod něj. Když jsem sjížděla k zemi, tak má ruka přejížděla po kůře stromu. Kůra byla drsná, ale přesto to bylo úžasné. Nikdy dřív jsem nevěřila v nic, co se týkalo toho, že nám rostliny a zvířata rozumí a naslouchají, ale tohle bylo jiné.
Zavřela jsem oči a zasnila jsem se. Jaká asi byla má matka a můj otec? Jací byli mí rodiče? Proč mě opustili? Proč se mě tak rychle zbavili a dali mě do sirotčince? Proč? Proč?
Zavrtěla jsem hlavou a rozehnala jsem otravné otázky, které mě tížily už dost dlouhou dobu a nemohla jsem se jich zbavit.

"Ahoj Meg. Tak jak jsi se měla?" ptala se mě jako každý den Adriana - má nevlastní matka.
I když jsem nevěděla nic o svých biologických rodičích, byla jsem ráda, že mám jí.
"Měla jsem se skvěle." odpověděla jsem a darovala jí úsměv. Pak jsem šla do pokoje. Vzala jsem mou oblíbenou knihu a začala jsem číst, ale v tom se mi zamotala hlava a vše co jsem viděla se rozmazalo. A najednou se objevil nový obraz. Byla jsem jinde. Už jsem nebyla v mém pokoji, ale na nějaké louce. Nejdříve jsem to tam nepoznávala, ale pak jsem spatřila můj strom, ke kterému vždy sedávám. Rozhlédla jsem se po okolí, ale nikoho jsem neviděla. Ale pak se to změnilo. Spatřila jsem Adrianu a její oči byly rudé. Nechápala jsem to. Nevěděla jsem, co to znamená a pak jsem spatřila nějakou cizí ženu. Ale byla mi strašně povědomá, ale nevěděla jsem odkud. Pozorovala jsem je a v tom Adriana zaujala bojovný postoj. Žena jen stála a sledovala jí tmavýma očima. V mžiku byla Adriana u ní a zakousla se jí do krku a pak jí odhodila. Na krku té ženy se objevily dva velké kroužky, ze kterých vytékala krev. Chtěla jsem křičet, ale nešlo to.
Najednou obraz zmizel a já byla opět ve svém pokoji. V očích zděšení. "Další vize." řekla jsem si pro sebe. Poslední dobou se mi zobrazovaly před očima různé děje, kterým jsem ani nerozuměla a nevěděla jsem, co znamenají. Když se to stalo poprvé, nevěděla jsem o co jde, ale přečetla jsem si o tom na internetu. Dočetla jsem se, že se to děje hodně výjimečně a že je to úžasný dar, který by člověk neměl jen tak zahazovat, ale když člověk s nimi neumí pracovat, můžou ho vize ničit. Snažila jsem se ovládání učit a kontrolovat je, ale nešlo to.
Byla jsem z toho nervózní. Věděla jsem, že musím přijít na to, co znamenají.

Zavřela jsem oči a snažila jsem se, aby se mi zjevila další vize, ale ta samá. Představovala jsem si, že jsem znovu na tom poli a je tam Adriana a ta žena, ale nějak to nešlo. Vize mi nešla navodit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sonia - theshadowsofdarkness Sonia - theshadowsofdarkness | Web | 28. srpna 2013 v 16:36 | Reagovat

Zajímavá první kapitola, rozhodně budu číst dál!;)

2 adelaidebooks adelaidebooks | 29. srpna 2013 v 21:13 | Reagovat

Krásná kapitola :3 Jen tak dál a šup sem s další :D

3 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 30. srpna 2013 v 23:17 | Reagovat

velmi dobrý začátek,mám ráda tvoje povídky,těším se na pokráčko..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Čeho jsem součástí...