Světlo budoucnosti - kapitola jedenáctá

30. června 2013 v 21:44 | Lili Marks |  Světlo budoucnosti
Ahojky, konečně jsem se vrátila. No nebudu to moc zdržovat - tady máte další kapitolu :)*[zdroj obrázků: google.com + úprava]


Hleděla jsem mu do tváře a věděla jsem, že mu můžu věřit. Jen jsem nevěděla, jak mi chce pomoct. Řekl mi něco, co mi vyrazilo dech. Můj bratr je upír a pro mě to je jako když už neexistuje. Vždy když jsem se o nich něco dozvídala, tak to bylo strašné a strhující. Nemohla jsem ani pomyslet na to, že můj bratr se něčím takovým stal. Clair sice byla taky tím z čeho jsem měla hrůzu, ale ke mně byla laskavá a hodná.
"Jak mi můžeš pomoct?" zeptala jsem se tiše. Rick mi hluboce pohlédl do očí.
"Upíra se nezbavíš jinak než…" větu nedokončil. Hlas se mu chvěl. Došlo mi, co chtěl říct.
Odstoupila jsem pár kroků od něj. Byla jsem naštvaná. Nechápala jsem, jak to mohl říct.
"Je to můj bratr! Jak můžeš vědět, že je něčím špatným?! A neřekla jsem, že se ho chci zbavit! Řekla jsem, že ho opět chci vidět!" křičela jsem na něj. Pak jsem si vzala věci a rychle jsem odešla. Rychle jsem vyběhla ze vchodových dveří a běžela jsem k brance, která vedla na chodník. Najednou jsem spatřila chlapce, který vypadal jako můj bratr. Hlavou mi začala procházet slova, která mi Rick řekl. Vedle toho chlapce jsem spatřila ženu, která zase vypadala jako má zesnulá matka. Nechápala jsem, co se děje. V mé hlavě byl zmatek. Vše se se mnou začalo točit. Stále jsem před očima viděla jen tvář mého bratra.
"Robe! Robe!" volala jsem jeho jméno. V tom se mi podlomila kolena a já se sesypala na zem. Před očima jsem měla už jen tmu a prázdnotu. Nic jsem nevnímala, jen jsem ležela vyřízená na chodníku a cítila chlad.

Otevřela jsem oči a začínala jsem opět procitat do reality. Slyšela jsem jen nějaké tiché hlasy, které ode mě byly vzdálené. Nemohla jsem se pohnout, celé mé tělo bylo jako z kamene. Uslyšela jsem kroky blížící se ke mně. Očima jsem marně pátrala po malé místnosti. V tom jsem spatřila siluetu nějaké osoby. Nejdříve jsem nemohla rozeznat rysy tváře a až po nějaké chvíli jsem si uvědomila, že je to Clair.
"Jak ti je?" zeptala se a posadila se ke mně. Jemně mi přiložila na čelo studený obklad.
"Kde to jsem?" ptala jsem se zmateně.
"Jsi doma. Snaž se usnou." řekla a já poslechla. Má víčka klesla a já se opět ocitla ve tmě a samotě. V nereálném světě, který neměl konce. Můj sen byl drastický a krutý.

Zdálo se mi o mém bratrovi. Přišel k nám domů, seznámil se s Clair a Benem a byl tam spokojený. Řekl mi vše o jeho kruté přeměně a řekl, že to bylo nezbytné, protože byl vážně nemocný. Ale jednou se vše změnilo. Z pohodového života s mou novou rodinou se stalo peklo. Rob se rozčílil na Clair.
"Jsi jen bezcitná mrcha, která využívá mou sestru! Nic víc!" zařval na ní. Nechápala jsem proč, nechápala jsem nic. Hádky pokračovali dlouho. Ten sen se zdál nekonečný. A jednoho dne se Rob rozzuřil natolik, že Clair napadl. Uchopil jí za krk, když se nedívala a začal jí škrtit. Chtěla jsem zasáhnout, ale mé nohy byly jako z betonu.
"Nech jí! Robe ne!" křičela jsem, ale můj hlas se ztrácel. Musela jsem na celé neštěstí koukat. Pak Rob uchopil dřevěnou dýku, kterou měl u sebe a bodl Clair do srdce. Pak ji pustil. Clair pomalu sjela k zemi a nechybně na ní ležela. Pak z obývacího pokoje vyběhl Ben a přiskočil k Robovi. Rob jedním tahem ruky, probodl i Bena a ten se skácel vedle Clair. Po tvářích mi tekly slzy a jen jsem křičela. Pak jsem spatřila, jak Rob míří dýkou i na své srdce. Už chtěl probodnou svou chladnou kůži a najednou jsem se probudila. Byla jsem celá zpocená z toho hrozného snu a vzpamatovávala jsem se z něho dlouho.

Ale na druhou stranu jsem byla ráda, že to byl jen sen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 1. července 2013 v 13:49 | Reagovat

parádní,ten se sen byl fakt dobrý,já bych se z takového snu asi na dobro zblánila...

2 adelaidebooks adelaidebooks | Web | 3. července 2013 v 8:58 | Reagovat

Popravdě, já mám Clair ráda, takže bych Robovi nedoporučovala jí ublížit :D Jinak, krása :)

3 Milča Milča | Web | 3. července 2013 v 19:45 | Reagovat

Chudák Clair :(

4 Lili Marks Lili Marks | E-mail | Web | 12. srpna 2013 v 8:51 | Reagovat

[1]: Děkuju :) Popravdě, já bych se taky asi zbláznila, mít takový sen :D

[2]: Děkuju ;)

[3]: :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Čeho jsem součástí...