Světlo budoucnosti - kapitola desátá

19. června 2013 v 21:50 | Lili Marks |  Světlo budoucnosti
Ahojky, tak další kapitolka. Dnesk jsem měla hodně práce a hodně jsem se rozčilovala, protože můj notebook vypovídal službu v těch nejnutnějších situacích. Jelikož jsem v deváté třídě a tento pátek máme ples, tak dělám takovou prezentaci s našima fotkama a před chvílí jsem zjistila, že se mi půlka prezentace smazala, takže nejsem moc nadšená :/ Navíc do toho všeho dělám plakát na módní přehlídku. No nebudu dále zdržovat, pěkné čtení :)
[zdroj obrázků: google.com + úprava]


Světlo budoucnosti - kapitola desátá


"Crrr, Crrr." křičel na mě netrpělivě budík. Rychle jsem ho vypnula a vystala jsem. Hned jsem se oblékla, vzala jsem papírek, kde jsem měla napsanou adresu Ricka Alterma, vzala jsem medailon a šla jsem. V kuchyni na lednici jsem nechala pro Clair vzkaz, že jsem odjela a že se brzy vrátím. Šla jsem okolo domu, kde bydlel Damian. Najednou jsem uslyšela, jak se otevřely dveře. Podívala jsem se, kdo vyšel a spatřila jsem Damiana, jak ke mně běží.
"Elen, kam jdeš?" ptal se naléhavě. Nechtěla jsem mu to říct a hledala jsem nějakou dobrou výmluvu.
"Jedu si něco zařídit." odpověděla jsem chladně a šla jsem zase dál. Vypadalo to, že ho to zarazilo, ale pak se oklepal a dohnal mě. Rychle mě chytl za ruku a stiskl.
"Au, co to děláš? Zbláznil jsi se? Hned mě pusť!" zakřičela jsem na něj. Povolil stisk a já jsem hned od něj odstoupila o krok stranou.
"Promiň, já… nechtěl jsem…" začal se mi omlouvat, ale já jsem ho nenechala dokončit větu.
"Začínám se tě bát. Bude lepší, když už se nebudeme vídat." řekla jsem a rozeběhla jsem se směrem ke stanici autobusu. Autobus zrovna přijížděl. Rychle jsem nastoupila a už jsem jela do neznáma. Jela jsem poměrně dlouho. Za nějakou dobu už nastala má chvíle a má zastávka se blížila. Když jsem vystoupila, začala jsem se rozhlížet po okolí. Hned mi do oka padl velký temný dům. Pomalu jsem k němu kráčela. Na zvonku stálo jméno Alterm. Jemně jsem stiskla zvonek a čekala jsem. Vzápětí se rozevřeli dveře a vystoupil z nich vysoký kluk v mém věku - možná o něco starší - a šel směrem ke mně.
"Ahoj, co si přeješ?" zeptal se sympatickým hlasem a usmíval se na mě.
"Hledám Ricka Alterma." řekla jsem rozpačitě a cítila jsem, jak se červenám. Otevřel mi branku a pobídl mě, abych šla dál. Chvíli jsem váhala, ale pak jsem vstoupila. Šel přede mnou a já ho následovala do domu. Když jsem prošla velkými tmavými dveřmi, ocitla jsem se v rozlehlé síni, kde byli nejrůznější obrazy. Šel směrem do nějakého pokoje. Na nic jsem nečekala a šla jsem za ním. Zastavili jsme se v temném pokoji, kde byly zatažené závěsy a všude byly svíčky. Slyšela jsem , jak škrtá sirkami a zapaluje první svíčky.
"Posaď se prosím." pobídl mě a já se pomalu posadila na dřevěnou židli u malého stolečku, na kterém ležela jakási deska. Když zapálil všechny svíčky, sedl si naproti mně.
"Tak co by jsi ode mě potřebovala?" zeptal se přátelsky. Vytáhla jsem medailon a podala jsem mu ho.
"Kde jsi ho vzala? To je velmi vzácné. Předpokládám, že tím chceš někoho najít, že?" zeptal se. Jen jsem přikývla.
"Potřebuji najít mého bratra." vysvětlila jsem mu. Na nic nečekala podal mi ruku. Pomalu jsem mu podávala i tu svou. Jemně ji stiskl a nad naše spojené ruce dal medailon a začal s ním kroužit a něco odříkával. Nerozuměla jsem mu ani slovo. Měl zavřené oči a soustředil se na to, co dělal. Jen jsem ho pečlivě sledovala. Najednou zvedl hlavu a otevřel oči.
"Co jsi zač?" zeptal se mě zvláštním tónem. Nechápala jsem, co tím myslí.
"Patříš k nemrtvým? Patříš k upírům?" začal se mě vyptávat.
"Ne nepatřím." odpověděla jsem mu. Pustil mou ruku a vstal.
"Tvůj bratr není tak daleko, jak si myslíš. Stále tě sleduje." řekl tajemně.
"Sleduje? A kde tedy je a proč nic neřekne?" ptala jsem se stále dokola, ale on neodpovídal. Rychle jsem vstala a šla jsem k němu.
"Už patří k nemrtvým." řekl tiše. Jen jsem na něj zírala a nechápala jsem ho.
"Cože? To není možné." řekla jsem. Rick ke mně přistoupil a jemně mě chytl za ruce.

"Mohu ti pomoct." zašeptal.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 19. června 2013 v 22:54 | Reagovat

k nemrtvým?... tak to už je teda něco no,to jsem si teda nemyslela,spíš jsem si myslela že bude upíry lovit nebo tak něco,chápeš ne...no ale jako fakt dobrý no,se teda těším na další díl...jo a Damian mi příjde čím dál víc divný...určitě má něco za lubem..

2 milcik milcik | Web | 20. června 2013 v 16:49 | Reagovat

Hm....zacina se to poradne zamotavat :-D

3 Lili Marks Lili Marks | E-mail | Web | 20. června 2013 v 17:07 | Reagovat

[1]: Původně jsem to tak chtěla psát, ale pak mě napadlo zase něco jiného :D

[2]: Jéj... budu se snažit, aby to nebylo tak složité :D

4 adelaidebooks adelaidebooks | Web | 21. června 2013 v 18:43 | Reagovat

Hm, také mi něco na Damienovi nesedí :D potřebuji rozuzlení, jinak mou mysl zahltí tisíce nápadů, co by měl za lubem. Dokonce už mne napadlo, že je její bratr :D

5 Lili Marks Lili Marks | E-mail | Web | 30. června 2013 v 8:22 | Reagovat

Brzy bude další kapitola :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Čeho jsem součástí...