Světlo budoucnosti - kapitola třetí

28. května 2013 v 17:28 | Lili Marks |  Světlo budoucnosti
Ahoj, tak konečně přicházím s další kapitolou. Dnes je venku docela hezky, ale na to že je květen, by mohlo být i lépe. Ale tak nebudu do zdržovat, tak doufám, že se bude líbít. ;)[zdroj obrázků: google.com + úprava]

Světlo budoucnosti - kapitola třetí

Vstala jsem a chtěla jsem si jít vybalit věci. Najednou jsem se začala upřeně dívat na otevřené dveře. Zdálo se mi, že tam někdo byl. Šla jsem blíž a dveře se najednou sami od sebe zabouchli.
"Sakra!" vykřikla jsem. Otočila jsem se ke dveřím zády a najednou mi spadl kufr, začali padat knihy z polic a slyšela jsem zlé volání mého jména. Začala jsem strašně křičet. Těla jsem běžet pryč z pokoje, ale dveře nešli otevřít. Tak jsem běžela do jednoho kouta pokoje a sedla jsem si na zem. Přitáhla jsem si kolena k hrudi a pevně jsem je objala pažemi. Zavřela jsem oči a schoulila jsem se do klubíčka. Najednou vše ustalo a uslyšela jsem, jak se otevřeli dveře a někdo ke mně rychle běží. Neměla jsem sílu, abych otevřela oči a podívala se, kdo to je.
Najednou mě někdo chytil za ruku.
"Elen?! Co se stalo?!" ptal se nějaký hlas. Zvedla jsem hlavu a otevřela jsem oči. Přede mnou klečel Damian a ve tváři měl starostlivý výraz. Rozhlédla jsem se po pokoji a vše tam bylo rozházené.
"Někdo tu byl." dostala jsem ze sebe a z očí se mi začali drát slzy. Byla jsem zmatená a nic jsem nechápala. Damian mě pevně objal. Cítila jsem jeho horké tělo na mém. Bylo to jako kdyby ho spalovala vysoká horečka. Když jsem se trochu uklidnila, pomohl mi vstát a šli jsme za Clair, abychom jí vše řekli. Když jsme došli do kuchyně, nikdo tam nebyl. Damian mě posadil na jednu ze židlí u stolu a šel k oknu, které směřovalo k příjezdové cestě.
"Počkej tu na mě." řekl a vyšel ze vchodových dveří. Nechtěla jsem jít k tomu oknu, abych viděla, co se tam děje, ale má zvědavost byla silnější. Pomalu jsem se zvedla ze židle a šla jsem k oknu. Jemně jsem odhrnula závěs na okně. U příjezdové cesty stála Clair, Ben, Damian a ještě nějaká žena. Nevěděla jsem, kdo to je, ale byla mi povědomá. I z té dálky bylo vidět, že má tmavě hnědé oči a bledou pleť. Její krásné černé vlasy lemovaly její hranatý obličej. Byla štíhlá a vysoká.
Najednou mou pozornost upoutal Damian, který náhle ukazoval na okno mého pokoje. Myslela jsem, že jim nejspíše vysvětluje, co se mi stalo. Otočila jsem se od okna a opět jsem spatřila nějakou postavu. Tentokrát vypadala mužsky. Nemohla jsem, ale rozeznat rysy, takže jsem nevěděla o koho jde. Dívala jsem se na něj a on na mě. Najednou mi ukázal ať jsou za ním. Chvíli jsem váhala, ale pak jsem se za ním vydala. Procházeli jsme nějakou temnou chodbou a on se zastavil u nějakých velkých dřevěných dveří, které byly ještě ke všemu zabezpečeny železnými zámky. Pak se postava rozplynula jakoby ve vzduchu. Šla jsem rychle k těm dveřím a prozkoumávala je. Vysely na nich tři zámky, pevné a nedobytné.
"Elen?!" volal někdo mé jméno z kuchyně. Rychle jsem tam běžela a spatřila jsem Bena.
"Damian nám řekl, co se stalo. Usoudili jsme, že musíš být asi v depresi a že musíš být hodně unavená." řekl Ben. "Měla by sis jít lehnou a jestli nechceš jít do pokoje, tak si můžeš lehnout v obývacím pokoji." dodal. Přikývla jsem ke znamení souhlasu a šla jsem si lehnou do obývacího pokoje.
Vzbudila jsem se po několika hodinách, kdy už byla venku tma. Z kuchyně jsem slyšela nějaké hlasy, mužský a ženský. Nakonec jsem zjistila, že to byla Clair a Ben. Potichu jsem vstala a šla jsem blíž, abych pořádně slyšela.
"Měli by jsme jí to říct." řekla Clair.
" Ne, nemůžeme. Bude to ještě horší." ozval se Ben.
" Stejně se to jednou dozví." řekla naštvaně Clair a bouchla do stolu.

"Clair! Jestli jí nechceš ublížit, tak jí to neřekneme. Budeme na ní dávat pozor a zvládneme to." řekl klidně Ben. Nechápala jsem o co jde a radši jsem si šla zpět lehnout.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 milca milca | Web | 28. května 2013 v 18:01 | Reagovat

Zajimalo by me tky jk to mysleli...
Jink bozi kapi :-D

2 adelaidebooks adelaidebooks | Web | 28. května 2013 v 19:10 | Reagovat

Moc se mi to líbí :) už se nemohu dočkat pointy :D

3 Lili Marks Lili Marks | E-mail | Web | 28. května 2013 v 20:05 | Reagovat

[1]: Děkuju :)

[2]: To jsem ráda :) Brzy už to bude jasnější :D

4 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 31. května 2013 v 9:16 | Reagovat

parádní kapitola,vážně už je to hodně napínavé....jak vidím tak jsem propásla pár kapitol...ukradli mi totiž notebook..teď to konečně můžu dohnat a číst dál :-)

5 Lili Marks Lili Marks | E-mail | Web | 31. května 2013 v 12:23 | Reagovat

[4]: Děkuju :) No já tu teď přes víkend nebudu, tak další kapitola bude bohužel až v neděli :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Čeho jsem součástí...