Světlo budoucnosti - kapitola čtvrtá

29. května 2013 v 17:25 | Lili Marks |  Světlo budoucnosti
Ahojky, tak dnes se mi poprvé povedlo usnout při hodině. :D Náš učitel nám pouštěl nějaký dokumentární film a skoro všichni mu tam usnuli (nechtěla bych být tím učitelem). :D Ale tak dness vám přináším další kapitolu této povídky, tak ať se líbí.[zdroj obrázků: google.com + úprava]

Světlo budoucnosti - kapitola čtvrtá

Otevřela jsem oči, na které dopadaly lehké sluneční paprsky. Už bylo ráno. Protáhla jsem se a vyhoupla jsem se z postele. Pomalu jsem kráčela do kuchyně, kde už připravovala Clair snídani. Chvíli jsem jí jen tak pozorovala, ale pak si mě všimla.
"Dobré ráno, Elen." řekla vesele.
"Dobré ráno." odpověděla jsem jí. Posadila jsem se ke stolu a vyčkávala jsem jestli mi třeba něco neřekne, ale nic se nedělo. Ben byl už v práci a já jsem se chtěla Clair zeptat, o čem to mluvili, ale bála jsem se.
"Clair. Chtěla jsem se tě na něco zeptat." řekla jsem potichu a najednou se Clair zarazila a přestala vařit. Pohlédla na mě jejíma jasnýma očima a jen čekala, na co se zeptám. Byla jsem si jistá, že se jí zeptám na minulý večer, ale po chvíli ze mě ta jistota opadla a já nevěděla, co říct. Clair na mě stále koukala.
"Ehm…no…. nevíš něco o mém bratrovi?" zeptala jsem se váhavě a oddychla jsem si, že jsem tak rychle něco vymyslela. Clair se očividně také ulevilo, když jsem se zeptala na něco jiného, ale i přesto nějakou chvíli váhala s odpovědí. Najednou vypnula vařič a šla se ke mně posadit. Pozorovala jsem každý její krok.
"Elen, už jsme se o to pokoušeli, ale nic jsme nezjistili. Je mi líto." řekla se smutným výrazem ve tváři. "Ale uděláme všechno, abychom ho našli." dodala odhodlaně. Jen jsem se na ní usmála. Clair šla dodělat snídani a já se mezitím zvedla a šla jsem se kouknout do svého pokoje. Bála jsem se tam vejít, potom co se mi tam už stalo. Vyšla jsem schody a zamířila jsem ke krásným dřevěným dveřím. Pomalu jsem vzala za kliku a otevřela jsem. Po celém pokoji byly rozházené knihy. Začala jsem je uklízet zpátky do polic. U jedné knihy jsem se zarazila. Posadila jsem se k posteli a vzala jsem knihu pevně do rukou a začala jsem si jí prohlížet. Obal knihy byl hnědý a byl z kůže. Na jedné straně byl vyrytý pentagram. Otevřela jsem knihu, ale byla úplně prázdná. Ani jediné písmenko nebylo natištěno na jedinou jemnou stánku knihy. Přišlo mi to divné, ale i přesto jsem jí dala zpět do police. Když jsem se otočila, uslyšela jsem malou ránu. Otočila jsem se zpět k polici a uviděla jsem knihu ležet na zemi. Vzala jsem jí do rukou a šla jsem dolů do kuchyně za Clair.
"Clair, co je to za knihu?" zeptala jsem se zvědavě. Ukázala jsem Clair z dálky tu knihu a ona se ke mně ihned rozeběhla. Vytrhla mi knihu z rukou.
"Kde jsi jí našla?" zeptala se vyděšeně.
"Byla u mě v pokoji." řekla jsem. Clair šla do obývacího pokoje a kamsi knihu ukryla. V tom jsem to nevydržela a odhodlala jsem se jí na vše zeptat.
"Clair, co se děje? O čem jste to včera mluvili s Benem?" ptala jsem se naléhavě. Clair se zarazila. Nejspíše si myslela, že se na to nezeptám, že jsem je neslyšela, ale spletla se. Clair se pohledem vyhýbala mým tázavým očím. Najednou se otevřely vchodové dveře a dovnitř vešel Damian.
"Ahoj." pozdravil nás. "Děje se něco?" zeptal se, když spatřil mě a Clair ve zvláštní situaci.
"Damiane, vezmi Elen ven." řekla Clair a šla se posadit. Obula jsem se a šla jsem ven. Damian mě následoval. Damian mi ukázal ať jdu za ním. Chvíli jsme šli, oba jsme mlčeli. Dovedl mě na nějakou louku, kde stála lavička. Posadili jsme se na ní a kochali jsme se pohledem do okolí. Chtěla jsem se ho na to také zeptat, ale neměla jsem odvahu.
"Víš, že k tomuto místu se váže legenda?" zeptal se mě váhavě. Podívala jsem se na něj a podívala jsem se do jeho čokoládových očí. Jen jsem zakroutila hlavou, že nevím a dál jsem se rozhlížela po celé louce.
"Víš říká se, že se zde vedli boje mezi zlými mocemi." řekl. Znovu jsem se na něj podívala.
"Zlé moci?" zeptala jsem se se úsměvem na tváři.

"Je to jen legenda. Říká se, že před stovkami let tu bojovali a mnoho z nich tu zemřelo a že se tu uchovala jejich moc." řekl mi a usmál se.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato povídka? :)

Ano :)*
Ne! :P

Komentáře

1 milca milca | Web | 29. května 2013 v 17:31 | Reagovat

Zajimalo by me co bylo s tou knihou..
Pekne pokracko :-D

2 adelaidebooks adelaidebooks | Web | 30. května 2013 v 16:31 | Reagovat

Nedá se komentovat jinak než povedená :)

3 Lili Marks Lili Marks | E-mail | Web | 30. května 2013 v 18:11 | Reagovat

[1]:[2]: Moc děkuju :)

4 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 31. května 2013 v 9:22 | Reagovat

,super...je to tak tajemné...docela bych chtěla vědět co je zač ta kniha

5 Lili Marks Lili Marks | E-mail | Web | 31. května 2013 v 13:21 | Reagovat

[4]: Děkuji :) To bude až v dalších kapitolách :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Čeho jsem součástí...